Haber

Cemal Kalyoncu kimdir, nerelidir? Cemal Kalyoncu’nun Sahibi Hangi Şirket?

Son olarak Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem 11 ilde büyük yıkıma neden oldu. Depremin ardından bağış toplamak için 8 kanala ortak yayın yapıldı. Bağış sırasında öne çıkan isimlerden biri de ünlü iş adamı Cemal Kalyoncu oldu. Pek çok kişi Cemal Kalyoncu’nun hayatını ve servetini merak ediyor. Peki Cemal Kalyoncu kimdir, kaç yaşında, nerelidir? Cemal Kalyoncu’nun sahibi olduğu şirket hangisidir? Detaylar burada…

Cemal Kalyoncu kimdir?

Orhan Cemal Kalyoncu, 1960 yılında Bitlis’in Tatvan ilçesinde doğdu. Aslen Trabzon Çaykaralı olan Kalyoncu’nun babası müteahhit Mehmet Kalyoncu’dur.

1970 yılında babasının işi nedeniyle Gaziantep’te yaşamaya başladı. Liseyi Gaziantep’te okuyan Kalyoncu, lisans eğitimi için yurt dışına gitti.

İngiltere’de üniversite okuduktan sonra Türkiye’ye dönerek kendi şirketinde çalışmaya başladı. Kalpen markası altında plastik boru ve PVC üreterek satışa sunmuştur.

Cemal Kalyoncu, 1974 yılında kardeşleri Hasan, Turan ve Ahmet Kalyoncu ile birlikte Kalyoncu Holding’i kurdu. 1980 yılına kadar devam eden bu ortaklıktan sonra Turan Kalyoncu gruptan ayrılarak kendisine şirket açmıştır.

Kalyon Grup, 1974 yılından sonra inşaat sektörüne girmiş ve Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu olmuştur. 1989 yılında Kalyon Plastik gruba katıldı.

Cemal Kalyoncu, 2013 yılında Turkuvaz Medya Grubu’nu satın aldı. Daha sonra sahibi olduğu Turkuvaz Medya ile D&R ortasında mutabakat zaptı imzalandı.

Cemal Kalyoncu Evli mi? Çocuğunuz var mı?

Orhan Cemal Kalyoncu, Reyhan Kalyoncu ile uzun yıllardır evlidir. Çiftin Mehmet Kalyoncu adında bir oğulları var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu