Ekonomi

Coca-Cola, Anadolu Etap İçecek’in yüzde 80’ini satın aldı

Anadolu Etap İçecek’in sermayesini temsil eden hisselerin %80’inin Anadolu Etap Tarım’ın ortasında CCİ’ye satışı için Coca-Cola İçecek (CCİ) ile bağlayıcı hisse dönemi sözleşmesi imzalandı.

Anadolu Efes’ten KAP’a yapılan açıklamaya göre, hisse devri anlaşması ile Anadolu Etap İçecek’in sermayesini temsil eden yüzde 80’lik hissesi 112 milyon dolara satılacak, işlem ücreti işlemin tamamlanma tarihinden önceki iş günüdür. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından açıklanan ABD Doları/TL döviz alış ve satış kurunun ortalamasına göre belirlenecek kur, TL karşılığına karşılık gelen tutar olarak belirlenecek. Şirketin uzlaşma maliyeti 214 milyon dolar olarak belirlendi.

Satışa ilişkin bahisler Anadolu Etap İçecek’in 30 Eylül 2022 tarihi itibarıyla gerçeğe uygun hisse değer aralığı tespitini içeren bağımsız değerleme raporu KPMG tarafından hazırlanmış olup, işleme konu hisselerin devir bedeli hisse değeri aralığındadır. değerleme raporunda belirlenir.

Rekabet Kurulu’nun iznine tabi olan devrin, 2023 yılının ilk yarısında tamamlanması hedefleniyor. İşlem, Anadolu Efes’in Anadolu Etap Tarım’daki bağlı ortaklığında herhangi bir değişikliğe yol açmayacak. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu