Teknoloji

Eski Atatürk Havalimanı Uzay Merkezi Olacak

14 Mayıs’ta Türkiye’de seçimler yapılacak ve yeni Cumhurbaşkanını seçmek için oylama yapılacak. Seçim yaklaşırken Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Sözlerini açıklamaya başladı. Şimdi de Kılıçdaroğlu, 2019’da sivil uçuşlara, 2022’de ise kargo uçuşlarına kapatılan Atatürk Havalimanı ile ilgili bir müjde paylaştı.

Kemal Kılıçdaroğlu, şu anda atıl durumda olan Atatürk Havalimanı ile ilgili seçim sonrası sözünü bugün sosyal medya hesabından paylaştığı bir görselle duyurdu.

Havacılık ve uzay merkezi olarak kullanılacak!

CHP lideriVe Cumhurbaşkanlığı adayı Kemal Kılıçdaroğlusosyal medyada” Atatürk Havalimanı ” başlıklı bir görsel paylaştı. Kılıçdaroğlu, 2019 yılında sivil uçuşlara kapatılan Atatürk Havalimanı’nın havacılık ve uzay çalışmaları için merkez olarak kullanılacağını duyurdu.

Kılıçdaroğlu görseli, Yeşilköy, Türk havacılığının ve vatan savunmasının en temel unsurlarından biri olan hava kuvvetlerinin doğup büyüdüğü yerdir. Atatürk yaşasaydı nasıl olmasını isterdi? Atatürk, Türk milleti için hep daha iyisini ve daha ilerisini istemiştir. Bugün Atatürk yaşasaydı havacılıktan anladığı tek uçak uçak olur muydu?

Tabii ki değil. Önümüzdeki yüz yıl için hazırlanıyordu.

Elon Musk, uzayı tek başına kolonileştirmeye cesaret edemezdi. Onun vizyonu doğrultusunda tam olarak bunu yapacağız.

İktidara gelir gelmez Atatürk Havalimanı’nı havacılık ve uzay çalışmalarının merkezi haline getireceğiz.

Geleceğin göklerde olduğunu öğreten ecdadımızın adını taşıyan bu merkez, havacılık ve uzay sektörümüzün dinamosu olacak.”söz konusu.

Videonun tamamına ulaşmak için;

Seçimler yaklaşırken, birçok siyasetçinin önümüzdeki günlerde bilim, teknoloji ve uzay çalışmalarıyla ilgili sözler vermesi bekleniyor. Vaatlerle ilgili seçim sonrası süreci de takip edeceğiz.

emirgazihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu