Ekonomi

Gmail mavi tıklama alıyor

HANDE BERKTAN

Google tarafından sunulan reklam destekli ücretsiz e-posta hizmeti Gmail, e-postayı gönderen hesabın doğrulandığını gösteren mavi tik özelliği ile birlikte gelmektedir. Google’ın bugün duyurduğu yenilik, dolandırıcılara karşı güvenlik önlemlerini artırdığını gösteriyor.

Şirketten yapılan açıklama, artık Gmail’de Twitter gibi platformlardakine benzer bir formda mavi tik göreceğimiz yönündeydi. Teknoloji devinin paylaştığı ekran görüntülerinde mavi tikin e-postayı gönderenlerin yanında hızla çıkacağı görülüyor. Bu kısmın üzerine geldiğinizde e-postayı gönderen kişinin “doğrulandığı” belirtilir. Google, logosunu ekleyerek doğrulama yapan şirketlerin otomatik olarak mavi tik alacağını da sözlerine ekledi.

Şirketin bu atılımı, kullanıcıların gelen e-postaların gerçek mi yoksa sahte mi olduğunu anlamasını kolaylaştıracak. Bugünden itibaren Gmail, hem ticari hem de kişisel Google hesapları için mavi tik vermeye başladı. Dolayısıyla önümüzdeki günlerde çoğumuz e-postalarımızda bu doğrulanmış hesapları göreceğiz.

serinhisarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu