Haber

İsrail saldırılarında hayatını kaybeden Filistinli çocuklar için balonlar gökyüzüne bırakıldı

Mardin’de çocuklar, İsrail’in Gazze saldırılarında hayatını kaybeden Filistinli kardeşleri için gökyüzüne balon bıraktı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’nda öncülüğünde düzenlediği etkinliğe Vali Yardımcısı Hasan Kurt, Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Duyan, merkez Artuklu ilçesindeki okullarda eğitim gören öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı. Sakarya Aycan Çaltekin İlköğretim Okulu.

Etkinlikte öğrenciler, “Gazzeli küçük çocuklar analarının kollarında büyüsün” ve “Gazze’de çocuklar ölmesin” yazılı pankartlar taşıyarak şiirler okudu.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, İsrail’in Filistin’de zulüm yaptığını ve Filistinlilerin üzerine tonlarca bomba atıldığını söyledi.

Türkiye’de bu zulmün kamuoyuna duyurulması için çaba gösterildiğini kaydeden Demir, “Çocukları, kadınları öldürüyorlar. Camileri, kiliseleri bombalıyorlar. Dünyanın en büyük barbar hareketiyle karşı karşıyayız. Çocukların öldürülmesini engellemeye çalışıyoruz. ve Gazze’deki masum insanların ölmesinden. Müdürlük olarak kantinlerimizde ve sosyal tesislerimizdeyiz.” “Bu zalimlere ait gıdaları boykot etme kararı aldık.” İfadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından çocuklar siyah, beyaz, kırmızı ve yeşil balonları gökyüzüne bıraktı.

bozovaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu