Haber

İzmir’de Metro ve Tramvay İşçileri Grevde

Türkiye Demiryolları Personel Sendikası üyesi metro ve tramvay işçilerinin Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde anlaşma sağlanamamasının ardından İzmir’de düzenlediği grev, kent içi ulaşımda aksamalara neden oldu.

Sosyal Demokrat Parti’nin ortasında 625 çalışanın yer aldığı İzmir Metro AŞ adına yetkilendirilen TİS görüşmelerinin ardından kentteki metro ve tramvay istasyonlarına “Bu iş yerinde grev var” yazısı asılarak kapatıldı. Kamu Patronları Sendikası ve Türkiye Demiryolu İşçileri Sendikası sonuç veremedi.

Grev nedeniyle metro ve tramvay sınırlarının bulunduğu alanlara ek otobüs ve vapur seferleri konuldu. Toplu ulaşımda aksamaların yaşandığı kentte trafik yoğunluğu da gözleniyor.

Öte yandan sabah saatlerinde alınan grev kararından habersiz olan vatandaşlar şaşkınlık yaşadı.

Metroya binmek için gelen vatandaşlardan Ercan Turalis, gazetecilere yaptığı açıklamada, eylemden haberi olmadığını ve işe gidemediğini söyledi.

Kendilerine farklı bir ulaşım imkânı sağlanamayacağını kaydeden Turalis, “Böyle bir yönetime isyan ediyoruz. Yıllardır CHP’ye oy verdik ama artık yollarımız kapandı. İşe gidemiyoruz. Neden gittik?” Bu ne oldu, grev nedir, açıklanması gerekiyordu.” Ben bu sabah öğrendim. bilmiyordum Şimdi taksiye binecek miyim?” dedi.

Hasan Arda da hareketi görünce şaşırdığını belirterek, “İşimiz var ama kafamız karıştı. Konak’a gidiyordum. Kaldık ne yapacağımızı bilmiyoruz. Yetkililerden bir çözüm bulmalarını istiyoruz. .” söz konusu.

sebenajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu