Haber

Kemer Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Kemer Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında ekip işçilerini kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ile DİSK Akdeniz Bölge Lideri Genel İş Antalya Şube Başkanı Vedat Küçük, ekip çalışanlarını kapsayan toplu iş sözleşmesine imza attı.

Toplam 90 takım belediye çalışanını kapsayan sözleşme ile çalışanların maaşlarına yüzde 91 zam yapıldı. Sözleşmeye göre sosyal yardımlarda yüzde 182, sorumluluklara ilişkin 17 maddede yüzde 60 ile yüzde 600 arasında artış oldu. Sözleşmedeki altı aylık zam oranları, artış oranı ve sosyal yardım payı olarak 657 numaralı memurlara da uygulanacaktır.

Sözleşme çerçevesinde kadrolu işçilere 1 Mayıs Personel Günü’nde net ikramiye Bin TL, Ramazan Bayramı’nda net 800 TL, Kurban Bayramı’nda net 1200 TL ikramiye verilecek. Ekip personeline yönelik eğitim yardımında yüzde 200 artış sağlandı. İmza töreninde konuşan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, uzun görüşmelerin ardından toplu iş sözleşmesinin imzalandığını söyledi.

Sendika ile müzakerelerde ilgi gösteren çalışma arkadaşlarına teşekkür ettiğini kaydeden Başkan Topaloğlu, “Hepimiz aynı gemideyiz, batarsak hepimiz batarız. Arkadaşlarımıza verdiğimiz maaş çok yüksek değil. Yetmiyor ama kurallar bizi 2022 bütçesinde de tutmaya çalışıyor. Çünkü asgari ücret 8” Bin 400 iken 11 bin 402 lira oldu. Akaryakıt fiyatları arttı. Biz bu dengeyi kurmaya çalışıyoruz. Meslektaşlarıma, işçi temsilcilerine ve sendikacı arkadaşlara teşekkür ediyorum. Umarım önümüzdeki günler daha iyi olur. Sözleşmenin herkes için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediyesi Başkan Yardımcıları Emin Gül ve Baki Yalın, Kemer Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Ali Acar, DİSK Akdeniz Bölge Başkanı Genel İş Antalya Şube Başkanı Vedat Küçük, işyeri sendika temsilcileri Ayhan Süel, Coşkun Akbıyık, Erol Aktuğ ve ekip çalışanları katıldı. . – ANTALYA

yenisarbademlihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu