Haber

Kulüpler Birliği, TFF Başkanlığı için kararını verdi

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) 22 Haziran’da yapılacak Olağan Genel Kurulu öncesi Kulüpler Birliği Vakfı’nda kritik bir toplantı yapıldı.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin de katıldığı toplantının ardından Kulüpler Birliği Lideri Ali Koç açıklama yaptı.

“Tek adaylı bir seçime gidiyoruz”

Kulüpler Birliği üyelerinin çoğunluğunun TFF Başkanlığı için Mehmet Büyükekşi’yi desteklediğini söyleyen Ali Koç, şunları söyledi:

“Görüşmemizin ana konusu TFF’nin seçimiydi. TFF’nin başkan adayları gelip bizimle projelerini konuşacak, ihtiyaç ve sorunlarımızı istişare edeceklerdi. Uzun zamandır seçimler yapılıyor. Tek adayla yapılıyor. Birden fazla adayla seçim olması gerektiğini düşünüyoruz ama bu bizim kontrolümüzde değil. Ancak not edilmesini istiyoruz. Görünüşe göre tek adaylı bir seçime gidiyoruz.”

“Mehmet Büyükekşi bundan sonra ne yapacağını anlattı. Futbolun en önemli paydaşları kulüplerdir. Ama futbol sektöründe en az dinlenen kulüplerdir. Bunu önlemek için Kulüpler Birliği A.Ş. kurulmalı. Büyükekşi’nin de olumlu baktığı bugün dikilecek uzun soluklu bir yolculuk.”

“Hepimizin hakem atamaları ve performansıyla ilgili sorunları var”

Başkan Ali Koç açıklamalarına şöyle devam etti:

“Kurullardan memnun değiliz. Kurulların liyakat esaslı olmaması ve güvenilirliğinin sürekli sorgulanması… Temsil ve gözlemci kurullarının baştan aşağı yeniden düzenlenmesi gerektiği belirtildi. Özellikle yönetim kurulu olarak hepimizin sorunları var. hakem atamaları ve performansı.Yapay zeka atamaları niyet olarak iyi ama bu sistem teknolojiyi kullanıyor.” “Henüz yeterli seviyeye gelmedi. Yapay zekada ‘aşama dışı’ unsuru var. Bunu şimdilik not edin, önümüzdeki günlerde konuşuruz. 1 milyon euro. 25 milyon TL. Euroleague’den şikayetçiyiz ama burası Euroleague. Onun bile altında. Bazı kulüpler 4-6 milyon euro alırken bazı kulüpler 8-10 milyon euro alıyor.”

“Kulüplerin çoğu Büyükekşi’yi destekliyor”

Birçok kulübün Mehmet Büyükekşi’yi desteklediğini söyleyen Ali Koç, sözlerini şöyle tamamladı:

Kulüpler Birliğinde bir dayanağı var mı diye saygıdeğer lidere soracaksınız. Kulüplerin büyük çoğunluğu liderin çalışmasından, harcanan zamandan ve niyetlerinden memnun. Sonuçlardan herkes memnun mu? Hayır. Ancak kulüplerin çoğu harcanan süre, niyet ve bir yıldan kısa sürede erişilebilirlik açısından mutlu. Kulüplerin çoğunluğu Sayın Büyükekşi’yi ileriye dönük olarak destekliyor. Başka aday olmadığı için ‘Büyükekşi Bey’e hayırlı olsun’ dediler.

onikisubatajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu