Haber

Kütahya’da çıkan orman yangınında yaralanan orman işletme şefi hayatını kaybetti

bir

1) KÜTAHYA’DAKİ ORMAN YANGININDA YARALANDI; HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

KÜTAHYA’da çıkan orman yangınını söndürme çalışmaları sırasında yaralanan ve Eskişehir Şehir Hastanesi’nde tedavi altına alınan orman işletme şefi Murat Yıldırım (36), hayatını kaybetti.

Kütahya’da kent merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki Gedikoğlu Çiftliği’nde önceki gün kopan elektrik telinin sürtünmesi nedeniyle yangın çıktı. Yangın, havadan ve karadan yapılan müdahale sonucu kontrol altına alındı. Ormanın yüksek zirvelerinde dozerle yangını başlatmak için çalışan şoför Hasan Hüseyin Türker ve Orman İşletme Şefi Murat Yıldırım, ters rüzgar nedeniyle alevlerin ortasında kalarak yaralandı. Ellerinde, yüzlerinde ve ayaklarında yanıklar oluşan Türker ve Yıldırım, ormandaki ilk müdahalenin ardından ambulanslarla Eskişehir Şehir Hastanesi’ne getirilerek tedavi altına alındı. Evli ve 1 çocuk babası olan Murat Yıldırım, doktorların tüm müdahalesine rağmen bu gece hayatını kaybetti.

ACI HABER ORMAN GENEL MÜDÜRÜ KARACABEY’DEN DUYURULDU

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey acı haberi sosyal medya hesaplarından paylaşarak kendisine sağlık diledi. Karacabey, mesajında, “30.8.2023 tarihinde Kütahya’da çıkan orman yangınında yaralanan Orman İşletme Şefimiz Murat Yıldırım şehit olmuştur. Mekanı cennet olsun. Ailesine ve teşkilatımıza sağlık diliyorum. ve sabır”.

haber-efeler.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu