Haber

Rusya: Donetsk cephesinde Ukrayna ordusuna çeşitli silahlarla büyük saldırı

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, “Donetsk cephesinde Güney ordu grubuna bağlı birlikler, düşmanın cephe hattı boyunca konuşlanmış birlik ve teçhizat yığınlarına çeşitli silahlarla büyük bir saldırı başlattı.”

Konaşenkov, Güney Donetsk cephesinde Ukrayna ordusunun Vodyanoy, Ugledar ve Prechistovka yerleşimlerindeki birliklerine savaş uçakları ve toplarla saldırdığını belirterek, Ukrayna ordusunun bu cephede 80’den fazla asker, bir tank, iki piyade kaybı olduğunu sözlerine ekledi. muharebe araçları, üç kamyonet, dört Uragan çok namlulu roketatar, bir D-20 obüs, bir ABD yapımı M777 topçu sistemi, bir Polonya yapımı Krab kundağı motorlu topçu sistemi ve bir ABD yapımı AN/TPQ-36 radarı yıkıldı, dedi.

Donetsk ve Zaporozhye bölgelerinde Ukrayna ordusuna ait 4 mühimmat deposunun vurulduğuna dikkati çeken Konaşenkov, Ukrayna ordusuna ait 40’tan fazla Ukrayna askeri, Grad çok namlulu roketatar, Msta-B obüsü ve 3 adet D-30 obüsü bulunduğunu söyledi. Herson cephesinde son gün etkisiz hale getirildi.

Ayrıca Dnepropetrovsk bölgesindeki Vysshetarasovka yerleşim yerinde Ukrayna ordusuna ait bir mühimmat deposunun vurulduğu ifadesi konuşuldu.

kizilirmakhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu