Yaşam

Torbalı Belediyesi’nden ‘Hıdırellez’ programı

Baharın müjdecisi, bereket ve rahmetin simgesi kabul edilen Hıdırellez’i kutlamak için Cuma akşamı binlerce Torbalı, Çaybaşı’ndaki meydana gelecek. Dileklerin tutulacağı ve ateşlerin yakılacağı gece için Torbalı Belediyesi hazırlıklarını büyük ölçüde tamamladı.

Merhum Belediye Başkanı İsmail Uygur’un geleneksel hale getirdiği Hıdırellez Şenliği bu yıl yeniden yapılıyor. Roman vatandaşların yoğun olarak yaşadığı mahalle Çaybaşı’nda cuma günü yapılacak olan Hıdırellez Festivali’ne ilginin yoğun olması bekleniyor. Sesiyle büyüleyen DJ Yılmaz, önceki yıllarda da düzenlenen ve binlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirilen Hıdırellez Festivali’nde bu yıl sahne alacak. Ayrıca geceleri bir Roma Ateşi Dansı Gösterisi olacak. Çaybaşı Kafeterya’da saat 20:30’da başlayacak etkinlikte günün anlam ve değerine dair konuşmalar yapılacak. Ardından sanatçılar sahne alarak keyifli müzikleri ile Torbalılıları eğlendirecek.

TORBALI BELEDİYESİ HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI

Baharın müjdecisi, bereket ve rahmetin simgesi kabul edilen Hıdırellez’i kutlamak için Cuma günü binlerce Torbalı gece yarısına gelecek. Dileklerin tutulacağı ve ateşlerin yakılacağı gece için Torbalı Belediyesi hazırlıklarını büyük ölçüde tamamladı. Özellikle Roman vatandaşların ilgi duyacağı etkinliklerde her şey en ince ayrıntısına kadar düşünüldü.

BAŞKAN TEKİN’DEN DAVET

Türk Dünyasının genelinde yaşanan Hıdırellez geleneğini devam ettireceklerini belirten Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, tüm Torbalı halkını Hıdırellez etkinliklerine davet etti. Bu tür sosyal etkinlikleri çok önemsediklerini ifade eden Tekin, “Halkımızla birlik ve beraberlik duygularımızı pekiştirmek ve geçmişi yaşatmak adına kendi kültürümüzün bir parçası olan Hıdırellez bayramını coşkuyla kutlayacağız. Özümüzü ve kültürümüzü ifade eden değerlerimizi korumak ve yaşatmak herkesin görevidir. Torbalı Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapmaya her zaman hazırız. Cuma akşamı düzenleyeceğimiz Hıdırellez şenliğimize tüm Torbalıları davet ediyoruz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

dortyolhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu