Haber

Ukrayna Konsolosu’ndan Ahmet Aras’a Ziyaret

MUĞLA (İGFFA) – BOTAV Center’da düzenlenen ziyarette, yeni görevine başlayan Antalya Konsolosu Oleksandr Voronin’e Bodrumlu Ukraynalılar Derneği Başkanı İrina Demiroğlu eşlik etti.

Muğla Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Ukrayna’da devam eden savaştan duyduğu üzüntüyü dile getirerek, barış günlerinin bir an önce gelmesini diledi. Bodrum’da yaşayan Ukraynalılar ile hem düzenledikleri etkinliklerde hem de farklı etkinliklerde bir araya geldiklerini belirten Lider Aras, Bodrumlu Ukraynalılar Derneği başta olmak üzere kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerde yer alan Ukrayna vatandaşlarının değerine de dikkat çekti. .

Ukrayna’nın Antalya Konsolosu Oleksandr Voronin, Ukrayna ile Rusya Federasyonu arasında devam eden savaş nedeniyle Bodrum’da yaşayan Ukraynalıların düzenli ve özverili yardım kampanyalarına ek olarak Ukrayna Ukraynalılar Derneği’nin de Bodrum’da faaliyet gösterdiğini bildirdi. 6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş ve çevre illerde meydana gelen deprem felaketinin yaşandığını söyledi. Ardından bölgedeki yaşam koşullarının iyileştirilmesi için yürüttükleri yardım kampanyasından bahsetti. Çalışmalarından dolayı Lider Aras’a da teşekkür etti.

Ukrayna’nın Antalya Konsolosu Oleksandr Voronin, Lider Aras’ı 19-20 Nisan tarihlerinde Ukrayna’da hem online hem de offline olarak gerçekleştirilecek Belediye Liderler Zirvesi’ne davet ederek, iştiraklerinin 2019 yılında etkinliğe pahalı bir katkı sağlayacağını belirtti. Bodrum’un yerel yönetimlerdeki deneyimi bağlamında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu