Ekonomi

US Premarket: Mastercard, McDonald’s ve Comcast’ten kazanç raporları

Investing.com – Fed’in beklentileri karşılayarak faiz oranlarını bir çeyrek puan daha düşürmesiyle hisse senetleri Çarşamba günü dalgalanma yaşadı.

Fed Lideri Jerome Powell Merkez bankası faiz kararının açıklanmasının ardından düzenlediği basın toplantısında artık resesyon öngörmediğini açıkladı. Kararın ardından hisse senetleri önce yükselişe geçti, ardından kârını geri verdi.

Bu, enflasyonu %2 hedefine geri çekmeye çalışan Fed’in geçen yılın başından bu yana yaptığı 11. faiz artırımı oldu. Powell ve Fed, bu yıl yeni bir faiz artırımı için kapıyı açık bıraktı, ancak verilere göre toplantıdan toplantıya ilerleyeceklerini söyledi.

Enflasyon ve istihdam raporları, Eylül ayında yapılacak bir sonraki politika toplantısından önce açıklanacak.

Fed yaptığı açıklamada Haziran ayında yaptığı açıklamadan çok farklı olmayan terimler kullandı. “(Federal Açık Piyasa) Komitesi, ek bilgileri ve bunun para politikası üzerindeki etkilerini değerlendirmeye devam edecek.”söz konusu.

Sırada Perşembe günü açıklanacak olan ikinci çeyrek gayri safi yurtiçi hasıla ve Cuma günü açıklanacak olan kişisel tüketim harcamaları endeksi şeklindeki enflasyon raporları yer alıyor.

Bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme:

1. Mastercard kar raporu

ödeme devi MasterCard 6.2 milyar $’lık gelir üzerinden hisse başına 2.84 $’lık fayda bildirmesi bekleniyor. Yatırımcılar, şirketin kredi kalitesi ve potansiyel kredi kayıplarına ilişkin görünümü hakkında söyleyeceklerini dinleyecek.

2. McDonald’s faydaları raporu

fast food devi McDonald’s Tahminler, hisse başına 2,78 dolar kazanç ve 6,3 milyar dolar ciro yönünde. Ancak yatırımcılar, mağaza satışları, tüketici harcama eğilimleri ve gıda enflasyonu hakkında söyleyeceklerini dinleyecekler.

3. Comcast çıkış raporu

medya devi Comcast Corp. 30.1 milyar dolar gelirle, hisse başına 97 sentlik bir faizi paylaşabilir. Analistler, Hollywood’daki aktör ve yazar grevi nedeniyle yayın ve sinema stüdyosu operasyonları hakkında yöneticilerin söyleyeceklerini dinleyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu