Sağlık

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık Ekipleri Deprem Bölgesinde Tetanoz Aşısı Yapıyor

Hatay’ın sallanan bölgesinde çalışmalarını sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi sağlık ekipleri, çalışmalarda aktif görev alıyor. Hasta sevk ve sağlık kontrollerini yapan sağlık ekipleri, arama kurtarma çalışmalarında görev yapan işçiye tetanoz aşısı yapıyor.

Deprem bölgesi Hatay’da samimi bir çalışma yürüten Antalya Büyükşehir Belediyesi sağlık ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. 3 adet hasta nakil ambulansı ile hastaların nakline destek olurken, sağlık çalışanları ile köylerde depremzedelerin sağlık kontrollerini gerçekleştirmektedir.

TETANOS AŞISI SORUMLU

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bir diğer ekip de Hatay Orman Bölge Müdürlüğü yerleşkesinde kurulan çadırda aşılama çalışması yapıyor. Türkiye’nin dört bir yanından arama kurtarma çalışmalarında görev almak üzere bölgeye gelen ve sahada görev yapan çalışanlara tetanoz aşısı yapılıyor. Özellikle yerle temasta, açık yaralarda veya paslı metal yaralanmalarında büyük önem taşıyan tetanoz aşısı sarsıntı bölgesinde çalışan işçi için hayati önem taşımaktadır.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu