Haber

Filistin İçin Dua Gecesi Düzenlenecek

Filistin İçin Dua Gecesi Düzenlenecek

 

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları bir ayı aşkın süredir aralıksız devam ediyor. İnegöl Belediyesi, Filistin için dua gecesi düzenleyeceğini duyurdu. Önder Alper Taban, temizlerin kan ve gözyaşlarına son vermek için ellerin semaya kaldırılacağı dua gecesine tüm ilçe halkını davet etti.

İsrail’in Filistin’e yönelik baskınları 33 gündür aralıksız sürüyor. Her gün yüzlerce temiz insanın hayatını kaybettiği, yüzlercesinin yaralandığı baskınlara dünya sessiz kalırken İnegöl Belediyesi, Filistin için Dua Gecesi düzenleyeceğini duyurdu.

BAŞKAN TABAN’DAN DAVET

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Soykırımın yaşandığı Filistin konusunda dünya sessiz kalıyor ve insanlığın ölümünü izliyoruz. Cumhurbaşkanımız ve devlet adamlarımız tüm diplomatik adımları atmaya çalışırken, biz de masum insanların kanına ve gözyaşlarına sessiz kalmamak adına Filistin için Dua Gecesi düzenlemeye karar verdik. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’in hadislerinde de belirtildiği gibi; ‘Bir hata görürseniz elinizle düzeltmeye çalışın. Eğer bunu yapamıyorsanız dilinizle düzeltin. Bunu yapamıyorsanız kalbinizle eleştirin.’ Hadislere dayanarak; 11 Kasım Cumartesi akşamı yatsı namazını müteakip OSB Camimizde dilimizle ve kalbimizle katil İsrail’den nefret etmek, dualarımızla katil İsrail’i şikayet etmek için bir araya geleceğiz. “Filistin İçin Dua Gecesi adı altında düzenleyeceğimiz dua gecesine tüm ilçe halkını bekliyoruz” dedi.

PROGRAM İÇERİĞİ

Programın içeriği hakkında bilgi veren Önder Taban, “Prof. Dr. Mehmet Emin Ay hocamız “Kudüs’ün İslam Dünyası Açısından Önemi” konulu ders verecek. “Hocamız Ayasofya Mescidi İmam Hatibi Kurra Hafız Ferruh Muştuer, Kur’an tilaveti ve dualarıyla, Mevlidhan ve Kasidehan Mustafa Kaya kasideleri ve Mevlid Şerifleriyle Filistin için Dua Gecemizde sesimiz olacaktır.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-basaksehir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu