Haber

Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan Savunma Bakanları Sarıkamış’ta bir araya geldi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sarıkamış’ta Azerbaycan Savunma Bakanı General Zakir Hasanov ve Gürcistan Savunma Bakanı Juansher Burchuladze ile üçlü görüşme gerçekleştirdi.

Bakan Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ile birlikte 2023 Kış Tatbikatı’nın seçkin gözlemci günü faaliyetlerini izlemek üzere Kars’a geldi. yarın yapılacak. Akar ve beraberindeki TSK komutanlığı, Kars Harakani Havalimanı’nda Vali Türker Öksüz, 3. Ordu Komutanı Yavuz Türkgenci ve diğer yetkililer tarafından karşılandı. Seçkin Gözlemciler Günü etkinliği için Türkiye’ye gelen Azerbaycan Savunma Bakanı Hasanov’u havaalanında karşılayan Akar, ardından refakatçileriyle birlikte General Mithat Kopsavaş Kışlası’na geçti. Akar, Azerbaycan Savunma Bakanı General Zakir Hasanov ve Gürcistan Savunma Bakanı Juansher Burchuladze ile üçlü görüşme gerçekleştirdi. Toplantıya TSK komuta kademesi de katıldı.

Görüşmede askeri eğitim ve işbirliği ile bölgesel gelişmelere ilişkin görüş alışverişinde bulunulduğu öğrenildi. Bakanlar Akar, Hasanov ve Burchuladze de yarın gerçekleştirilecek olan 2023 Kış Tatbikatı’nın seçkin gözlemci günü etkinliklerini takip edecek. Öte yandan üç ülkenin savunma bakanları, daha önce Türkiye-Gürcistan-Azerbaycan Savunma Bakanları Toplantısı kapsamında 21 Aralık’ta Milli Savunma Bakanı Akar’ın ev sahipliğinde Kayseri’ye gelmişti. – ANKARA

habercumayeri.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu