Yaşam

UNICEF Yardımı İçin Uçurtmalar 23 Nisan’da Havalanacak

İstanbul’un tarihi mekanlarından Fişekhane, 23 Nisan’da çocukların hayallerini göğe taşıyor.

Magazin dünyasının ünlü isimleri İrem Helvacıoğlu, Gripin, Deniz Baysal, Bestemsu Özdemir, Mehmet Sinan Kuran, Sedat Girgin, Ecem Dilan Köse ve daha birçok sürpriz isim Unicef ​​yararına uçurtma tasarlayacak.

Kültür-sanat, gastronomi ve eğlencenin en yeni adresi Fişekhane, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Fişekhane Uçurtma Şenliği’ni Unicef ​​yararına düzenliyor. . Bayramı doyasıya kutlamak isteyen aileleri eğlenceli bir deneyime davet ediyor.

Saat 11:00 prestijiyle başlayacak etkinlikte çocuklar kendi uçurtmalarını tasarlayıp Unicef ​​yararına gökyüzüne bırakacaklar. Gün boyu atölye çalışmaları ve etkinliklerle renk kazanacak olan festivalde görsel bir şölen yaşanacak. Fişekhane tiyatrosu sahnesindeki çocuk oyunları da şenlik boyunca çifte cümbüş yaşatacak.

Sanatçılar ve ünlü isimlerin destekleyeceği festivalde sürpriz isimlere ait uçurtmalar sergilenecek ve satışa sunulacak. Esnafın çocuklar için hayal ettiği uçurtma satışından elde edilecek gelir, UNICEF’in deprem bölgesindeki çocuklar için yaptığı çalışmalara destek olacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu