Haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Açıklayacak: Emeklilerden Sonra Öğrenciler de Bayram İkramiyesi Alacak

14 Mayıs’ta yapılacak seçim öncesi AK Parti kanadı adeta ‘muslukları açtı’. Emeklilere verilecek bayram ikramiyesinin 2000 TL olacağı netleştikten sonra şimdi de öğrenciler için bayram ikramiyesi çalışması yapılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önümüzdeki günlerde açıklaması beklenen 3 sürprizinden birinin de ‘öğrencilere bayram ikramiyesi’ olduğu kulislerde yüksek sesle konuşuldu.

İşte AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önümüzdeki günlerde açıklaması beklenen 3 sürprizin detayları ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Mayıs’ta yapılacak seçim öncesi vaatlerinden birinin de emeklilerin yanı sıra öğrencilere bayram ikramiyesi verilmesi olduğu öğrenildi.

Öğrencilere verilecek tatil harçlığı ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Mayıs’ta yapılacak seçim öncesi yeni sürprizleri açıklayacağı öğrenildi.

Öğrenciler için bayram harçlığı da bu açıklamaların ortasında yer alacak. İlan ortasında evlenecek çiftlere de 3 yıl geri ödemesiz kredi verilecek. Peki bayram harçlığı kimlere verilecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti cephesi, önümüzdeki günlerde açıklamayı planladıkları 3 sürpriz sözün hazırlıklarını sürdürüyor.

Açıklanacak sürprizlerden biri de gençlere bayram harçlığı olacak.

Üniversite öğrencilerine de tıpkı emekliler gibi dini bayramlarda yılda iki kez bayram ikramiyesi verilecek.

Üniversite öğrencilerine ‘Bayram harçlığı’ adı altında verilecek paranın bin lira civarında olacağı öngörülüyor.

Bir vatandaşlık fonu kurulacak. Çocuklar doğduktan sonra devlet her ay onlar için 100-200 lira fona yatıracak.

18 yaşını dolduran herkes kendisi için biriken parayı belli şartlarla çekebilecek. Bir anlamda ‘vatandaşlık maaşı’ ile ilgili olacak. Genelde biriken paranın üniversite eğitiminde kullanılmasının formülü üzerinde duruluyor.

Yeni evlilere 10 yıl vade, 2-3 yıl vade, geri ödemesiz!

Yeni evli çiftlerin konut ve benzeri eşyalarını rahatlıkla harcayabilmeleri ve sıkıntı yaşamamaları için kamu bankaları 250 bin lira civarında uygun faiz oranıyla kredi verecek. Kredilerde 2-3 yıl ödemesiz, ardından 10 yıl vade uygulanacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu