Haber

Vural Avar’ın Avukatı Bozdağ’ın ‘Af’ Açıklamasını Yalanladı! ‘Böyle Bir Uygulamamız Yok’

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 28 Şubat davasından hüküm giyen emekli Korgeneral Vural Avar’ın vefatından kısa bir süre önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın affından yararlanmak için başvurduğunu söyledi. Avar’ın avukatı ifadeyi yalanladı.

Avar’ın avukatı Ümit Kara, “Cumhurbaşkanı özel affı için başvurumuz olmadı” dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 28 Şubat Davası’nda hüküm giyen emekli Korgeneral Vural Avar’ın dün ölümüne ilişkin açıklama yaptı. “Sayın Cumhurbaşkanımız bana Vural Avar’a özel affını kullanmak istediğini söyledi ve süreci başlatmamızı istedi. Merhum Avar’a bu dileğimizi ilettik. Ama başlangıçta başvurmadı. Vefatından kısa bir süre önce başvurdu.”kelimeleri kullanmıştı.

“Özel af başvurumuz olmadı”

TELE1’den Egehan Erkün’ün haberine göre Vural Avar’ın avukatı Ümit Kara, Bozdağ’ın ‘Avar’ın başvurusu yapıldı’ açıklamasıyla ilgili konuştu.

Siyah, “Başvuru yok. Rapor için başvurusu vardı. Belki de hastalık nedeniyle yürütmenin durdurulması başvurusu ile karıştırılmıştır. Cumhurbaşkanı özel affı için herhangi bir başvurumuz olmadı.”dedi.

“Bu adamlardan asla af dileme ki konuyu açmasınlar”

Emekli Albay Alican Türk “Bu açıklama tamamen Adalet Bakanı’nın çarpıtmasıdır. 15 Temmuz öncesi bir gazeteci “Yargı-poliste cemaat yapısı var mı” diye sorunca, “Tamam mı?”sözlerini kullandı.

Türkçe, “Kardeşiyle konuştum. Vural Paşa bu konuda en katı ve sert kişilerden biriydi. Yani ‘Bu adamlar hiç gündeme getirmesin’ diyerek bu adamlardan af dilemedi. Kötü niyetle kullanıldığı için doktora gitmeyi bile reddeden biri. Doktora gitseler, onları morartmak için doktora gitmesi gerek diye doktora bile gitmezdi. Koğuşta bulunan Erol Özkasnak’a bire bir, ‘Yazamam, kalem tutamam’ dedi. “Hiçbir şekilde doktora gitmek istemediğimi benim adıma yazın” dedi ve imzaladı.söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu